» Blog » Raporty

Raporty

Czerwiec 2021 - podsumowanie

Czerwiec był miesiącem niezwykle spokojnym nie tylko pod względem liczby aktualizacji ale także pod względem liczby zgłoszeń do naszej obsługi klienta oraz pod względem liczby incydentów bezpieczeństwa.

, 3 minuty czytania, 0 komentarzy
czytaj

Maj 2021 - podsumowanie

Odzyskanie stabilności w dostarczaniu wiadomości na serwery onet.pl, aktualizacje języka skryptowego PHP, serwera poczty przychodzącej oraz biblioteki curl to najważniejsze wydarzenia w maju. Zapraszamy do lektury!

, 3 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2021 - podsumowanie

W kwietniu miała miejsce aktualizacja bazy danych MySQL, filtru antyspamowego oraz antywirusowego na naszej platformie. Zmiany mogą wpływać na działanie stron opartych o najnowszą wersję Joomla.

, 2 minuty czytania
czytaj

Marzec 2021 - podsumowanie

Najważniejszymi wydarzeniami marca były: wprowadzenie szkodliwego kodu do repozytorium języka PHP, które nie wpłynęło na bezpieczeństwo naszej platformy; phishing, który mógł zostać odebrany przez naszych klientów oraz kilka aktualizacji oprogramowania. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem marca 2021.

, 4 minuty czytania
czytaj

Luty 2021 - podsumowanie

W lutym pracowaliśmy nad optymalizacją działania platformy po grudniowo-styczniowej migracji do chmury. Przygotowaliśmy także automatyzację instalacji oprogramowania PrestaShop dla serwerów wirtualnych. Wykonaliśmy także kilka niewielkich aktualizacji oprogramowania.

, 3 minuty czytania
czytaj

Styczeń 2021 - podsumowanie

W styczniu zakończyliśmy wszystkie prace modernizacyjne, które zostały zaplanowane na przełom 2020 i 2021 roku. Zmiany można śmiało nazwać rewolucją. Cała platforma została przeniesiona do chmury, wprowadzone zostały dodatkowe zasady bezpieczeństwa PHP, serwer bazy danych został zaktualizowany do wersji 8.0 a także wprowadzono dziesiątki innych zmian, niewidocznych dla klientów a usprawniające i przyspieszające pracę naszych administratorów.

, 5 minut czytania
czytaj

Listopad 2020 - podsumowanie

Listopad 2020 był jednym z najspokojniejszych miesięcy w ostatnim czasie. Niewielka liczba aktualizacji pozwoliła nam jeszcze bardziej skupić się na rozwoju naszej platformy.

, 2 minuty czytania
czytaj

Październik 2020 - podsumowanie

W październiku nastąpił szereg aktualizacji, które pozostaną jednak bez zmian dla naszych klientów. Wszystkie aktualizacje zostały wykonane w tle i nie wymagają żadnych dodatkowych działań.

, 4 minuty czytania
czytaj

Wrzesień 2020 - podsumowanie

Wrzesień w LaoHost.pl był spokojny. Zaktualizowany został serwer baz danych MySQL oraz program pocztowy online Roundcube. Żadna z aktualizacji nie wymaga dodatkowych działań po stronie naszych klientów.

, 2 minuty czytania
czytaj

Sierpień 2020 - podsumowanie

Sierpień przyniósł dość dużo aktualizacji, jednak większość z nich dotyczyła poprawek drobnych błędów. Żadna z aktualizacji nie wymaga działań po stronie naszych klientów.

, 3 minuty czytania
czytaj

Lipiec 2020 - podsumowanie

Spóźnione, z powodu sezonu urlopowego, podsumowanie lipca. Był to chyba najspokojniejszy miesiąc w historii LaoHost.pl. Nastąpiła zaledwie jedna aktualizacja oprogramowania.

, 7 minut czytania
czytaj

Czerwiec 2020 - podsumowanie

Czerwiec przyniósł nową opcję raportów bezpieczeństwa dostępną bezpłatnie dla wszystkich serwerów wirtualnych. Uaktualniliśmy także konfigurację serwera poczty SMTP, udoskonaliliśmy zaporę WWW uniemożliwiając rozsyłanie spamu z niezabezpieczonych formularzy WordPress i Joomla oraz zainstalowaliśmy kilka innych innych drobnych aktualizacji.

, 6 minut czytania
czytaj

Maj 2020 - podsumowanie

Maj 2020 roku nie przyniósł wielu zmian na naszej platformie. Za to w czerwcu planujemy wprowadzenie nowości, która będzie miała ogromne znaczenie dla stabilności działania Państwa witryn oraz ich bezpieczeństwa. Już wkrótce uruchomimy nowy projekt, który będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów korzystających z usługi "serwer wirtualny".

, 4 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2020 - podsumowanie

Nieco spóźnione podsumowanie kwietnia 2020 roku. Najważniejszą nowością jest dostęp do skanera antywirusowego w panelu DirectAdmin. Kwiecień był miesiącem spokojnym, aktualizacje zostały wydane tylko dla trzech elementów naszej platformy.

, 2 minuty czytania
czytaj

Marzec 2020 - podsumowanie

Nowy dodatek naszego autorstwa został dodany do panelu DirectAdmin, od tej pory możesz przeskanować pliki na Twoim koncie skanerem antywirusowym! Aktualizacja serwera poczty przychodzącej i wychodzącej, biblioteki cURL, interpretera PHP oraz panelu phpMyAdmin.

, 4 minuty czytania
czytaj

Luty 2020 - podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem najkrótszego miesiąca w roku - lutego.

, 3 minuty czytania
czytaj

Styczeń 2020 - podsumowanie

Styczeń przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszej platformie. Jednak najważniejszym wydarzeniem jest wprowadzenie nowej usługi: serwerów VPS z preinstalowanym panelem DirectAdmin i pełną administracją przez administratorów LaoHost.pl!

, 4 minuty czytania
czytaj

Grudzień 2019 - podsumowanie

Grudzień był miesiącem spokojnym i nie obfitował w wiele aktualizacji. Wydarzeniem miesiąca było zdecydowanie wprowadzenie PHP w wersji 7.4.

, 2 minuty czytania
czytaj

Podsumowanie roku 2019

Mogą mieć Państwo wrażenie, że w LaoHost.pl nie dzieje się zbyt wiele ale to nie jest prawda. Każdego tygodnia dokonujemy aktualizacji oprogramowania naszej platformy, łatamy samodzielnie lub instalujemy poprawki drobnych błędów oraz mniejszych i większych luk bezpieczeństwa. Staramy się, aby Państwa strony internetowe oraz poczta elektroniczna działały płynnie i nieprzerwanie. Oto lista najważniejszych zmian w minionym roku.

, 4 minuty czytania
czytaj

Listopad 2019 - podsumowanie

Listopad przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania działającego na naszej platformie, obsługującego Państwa usługi. Dzięki nim strony internetowe, bazy danych oraz poczta elektroniczna mogą działać jeszcze szybciej, jeszcze stabilniej i jeszcze bezpieczniej.

, 5 minut czytania
czytaj

Październik 2019 - podsumowanie

Dobra wiadomość dla klientów, którzy skarżyli się na zbyt częste powiadomienia o wygasających usługach. Od tej pory częstotliwość otrzymywanych przypomnień jest konfigurowalna. CentOS 8 dołączył do dystrybucji możliwych do zainstalowania na naszych serwerach VPS. Jedno hasło do pamiętanie mniej - z poziomu panelu DirectAdmin można się zalogować do phpMyAdmin bez użycia loginu i hasła. W październiku zostało wydanych także klika ważnych aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszych maszynach obsługujących serwery wirtualne.

, 4 minuty czytania
czytaj

Wrzesień 2019 - podsumowanie

Co nowego we wrześniu w LaoHost.pl? Przede wszystkim odświeżenie oferty serwerów wirtualnych a więc nowe plany hostingowe w tym hosting bez limitu już od 119 zł brutto/rok. Wrzesień także to mnóstwo aktualizacji oprogramowania, które obsługuje na serwerach strony naszych klientów. Zapraszamy także to zapoznania się z raportem aktywności zapory WWW oraz filtru antyspamowego.

, 5 minut czytania
czytaj

Sierpień 2019 - podsumowanie

W sierpniu wdrożyliśmy nowy szablon panelu DirectAdmin o nazwie Evolution, uzyskując tym samym bardziej nowoczesny wygląd oraz użyteczność. Pojawiła się również nowa dystrybucja Debian 10 dla serwerów VPS. Sierpień przyniósł także sporo poprawek bezpieczeństwa oraz błędów w oprogramowaniu z którego korzystamy na naszych serwerach.

, 5 minut czytania
czytaj

Lipiec 2019

Lipiec 2019 to mnóstwo aktualizacji, w tym aktualizacji bezpieczeństwa, intuicyjne moduły DirectAdmin oraz możliwość uzyskania umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych także dla serwerów VPS.

, 5 minut czytania
czytaj

Czerwiec 2019 - podsumowanie

Faktury z tłumaczeniem, aktualizacje błędów i bezpieczeństwa oraz aktywność zapory WWW - głównie takimi wydarzeniami wyróżnił się czerwiec.

, 3 minuty czytania
czytaj

Maj 2019 - podsumowanie

Najważniejszymi wydarzeniami miesiąca były zmiana siedziby firmy, wprowadzenie nowej oferty serwerów VPS w chmurze opartych o technologię KVM oraz aktualizacja filtrów antyspamowych.

, 4 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2019 - podsumowanie

Kwiecień był spokojnym miesiącem. Zainstalowaliśmy kilka aktualizacji oprogramowania oraz wprowadziliśmy drobne usprawnienia. Liczba zablokowanych ataków na witryny internetowe była mniejsza niż w ubiegłym miesiącu. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem aktualizacji i zmian.

, 6 minut czytania
czytaj

Marzec 2019 - podsumowanie

Marzec to przede wszystkim wprowadzenie możliwości przeprowadzenia cesji bezpośrednio w panelu klienta. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się sprzedać lub przekazać swoje domeny, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usprawnienia tego procesu.

, 7 minut czytania
czytaj

Luty 2019 - co nowego?

Podsumowanie lutego 2019 roku na naszej platformie hostingowej. Przegląd aktualizacji, raporty naszych mechanizmów bezpieczeństwa. Najważniejsza zmiana w lutym to pojawienie się na naszych serwerach wersji PHP 7.3. Nowa gałąź zawiera nowe opcje, funkcjonalności, poprawki bezpieczeństwa oraz usprawnienia wydajności.

, 3 minuty czytania
czytaj