Blog

Wrzesień 2019 - podsumowanie

Co nowego we wrześniu w LaoHost.pl? Przede wszystkim odświeżenie oferty serwerów wirtualnych a więc nowe plany hostingowe w tym hosting bez limitu już od 119 zł brutto/rok. Wrzesień także to mnóstwo aktualizacji oprogramowania, które obsługuje na serwerach strony naszych klientów. Zapraszamy także to zapoznania się z raportem aktywności zapory WWW oraz filtru antyspamowego.

, 5 minut czytania
czytaj

Ile powinna kosztować domena i hosting?

Hosting stron internetowych to usługa oferowana przez tak wiele podmiotów, że można napotkać wszystkie możliwe konfiguracje i przedziały cenowe. Od ofert po kilkaset dolarów miesięcznie (a nawet i więcej), przez oferty taniego hostingu oscylującego w granicach kilkudziesięciu złotych za rok, do propozycji gdzie nie będziemy zobowiązani wydać nawet złotówki. Z jakich ofert warto korzystać? Czy dobry hosting musi kosztować duże pieniądze? Przyjrzyjmy się bliżej cenom usług hostingowych oraz rejestracji domen.

, 7 minut czytania
czytaj

Sierpień 2019 - podsumowanie

W sierpniu wdrożyliśmy nowy szablon panelu DirectAdmin o nazwie Evolution, uzyskując tym samym bardziej nowoczesny wygląd oraz użyteczność. Pojawiła się również nowa dystrybucja Debian 10 dla serwerów VPS. Sierpień przyniósł także sporo poprawek bezpieczeństwa oraz błędów w oprogramowaniu z którego korzystamy na naszych serwerach.

, 5 minut czytania
czytaj

LaoHost.pl przechodzi na Evolution!

Nowoczesny, responsywny i intuicyjny szablon panelu DirectAdmin już w LaoHost.pl! W tym tygodniu wszystkie nowe konta będą zakładane domyślnie z szablonem "Evolution". Zmieni się także domyślna strona logowania do panelu. Dla istniejących już serwerów wirtualnych domyślnym szablonem pozostanie wysłużony "Enhanced", jednak w każdej chwili można samodzielnie przełączyć się na Evolution w ustawieniach konta.

, 4 minuty czytania, 2 komentarze
czytaj

Lipiec 2019

Lipiec 2019 to mnóstwo aktualizacji, w tym aktualizacji bezpieczeństwa, intuicyjne moduły DirectAdmin oraz możliwość uzyskania umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych także dla serwerów VPS.

, 5 minut czytania
czytaj

Czerwiec 2019 - podsumowanie

Faktury z tłumaczeniem, aktualizacje błędów i bezpieczeństwa oraz aktywność zapory WWW - głównie takimi wydarzeniami wyróżnił się czerwiec.

, 3 minuty czytania
czytaj

Maj 2019 - podsumowanie

Najważniejszymi wydarzeniami miesiąca były zmiana siedziby firmy, wprowadzenie nowej oferty serwerów VPS w chmurze opartych o technologię KVM oraz aktualizacja filtrów antyspamowych.

, 4 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2019 - podsumowanie

Kwiecień był spokojnym miesiącem. Zainstalowaliśmy kilka aktualizacji oprogramowania oraz wprowadziliśmy drobne usprawnienia. Liczba zablokowanych ataków na witryny internetowe była mniejsza niż w ubiegłym miesiącu. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem aktualizacji i zmian.

, 6 minut czytania
czytaj

Kopie zapasowe - jak to u nas działa?

Kopie zapasowa to najważniejsza część platformy hostingowej odpowiadająca za bezpieczeństwo danych. Posiadamy autorski system na niezależnych serwerach, który pozwala na przechowywanie kopii zapasowych z kilku-kilkunastu ostatnich dni. System opiera się na mechaniźmie kopii przyrostowych i jest naszą dumą - wprowadziliśmy go jako jedni z pierwszych w Polsce!

, 7 minut czytania
czytaj

3 najczęstsze przyczyny incydentów bezpieczeństwa w naszej platformie

Cyberbezpieczeństwo to problem realny a nie wirtualny. Miesięcznie odnotowujemy kilka incydentów bezpieczeństwa w naszym systemie. Dowiedz się jakie są ich najczęstsze przyczyny oraz co możesz zrobić, aby Twoja witryna internetowa i skrzynka pocztowa były bezpieczniejsze.

, 7 minut czytania
czytaj

Marzec 2019 - podsumowanie

Marzec to przede wszystkim wprowadzenie możliwości przeprowadzenia cesji bezpośrednio w panelu klienta. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się sprzedać lub przekazać swoje domeny, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usprawnienia tego procesu.

, 7 minut czytania
czytaj

Minimalizacja telefonu

Czujesz, że Twój smartfon więcej ci zabiera, niż daje? Chcesz, odzyskać kontrolę nad swoim telefonem? Jak pokonać uzależnienie od Facbooka i Instagramu? Dlaczego warto to zrobić i jak to zrobić?

, 8 minut czytania
czytaj

Przegląd ciekawych pytań, które zadali nam nasi klienci

Jakie są skutki nieopłacenia serwera wirtualnego? Czy można zabezpieczyć certyfikatem SSL połączenie z serwerem, który takiego zabezpieczenia nie oferuje? Jakie są ograniczenia konfiguracji PHP w pliku .htaccess oraz jakie są dobre praktyki przy korzystaniu z bazy danych MySQL.

, 7 minut czytania
czytaj

Co to jest propagacja DNS?

Propagacja DNS to czas potrzebny na rozpowszechnienie konfiguracji DNS w sieci internet. Ustawienia te nie są widoczne od razu, a nawet jest możliwe, że dwie osoby odwiedzające domenę będą uzyskiwać inne ustawienia DNS w tym samym czasie.

, 3 minuty czytania
czytaj

Luty 2019 - co nowego?

Podsumowanie lutego 2019 roku na naszej platformie hostingowej. Przegląd aktualizacji, raporty naszych mechanizmów bezpieczeństwa. Najważniejsza zmiana w lutym to pojawienie się na naszych serwerach wersji PHP 7.3. Nowa gałąź zawiera nowe opcje, funkcjonalności, poprawki bezpieczeństwa oraz usprawnienia wydajności.

, 3 minuty czytania
czytaj

Jak przygotować swoją witrynę do RODO?

Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r. Jak przygotować swoją witrynę do najnowszych przepisów? Postaramy się wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku.

, 4 minuty czytania
czytaj

Jak ukryć adres IP witryny internetowej?

Ukrywanie adresu IP nie jest szczególnie zalecanym krokiem bezpieczeństwa, jest opcją raczej dla osób, które wymagają dodatkowych i niestandarowych zabezpieczeń witryny internetowej. Bez ukrycia adresu IP każdy może bez problemu dowiedzieć się na jakim serwerze jest umieszczona strona oraz kto jest dostawcą hostingu. Im więcej informacji o naszej witrynie posiadają potencjalni atakujący, tym więcej mają możliwości uzyskania nieautoryzowanego dostępu do witryny.

, 3 minuty czytania
czytaj

Jak zapewnić ciągłość działania strony internetowej?

Wiele osób uważa, że jeżeli kupią dobry hosting, nic już nie zakłóci działania ich strony internetowej. Niestety, mniejsze lub większe zaniedbania powodują, że nasza witryna może nieoczekiwanie przestać działać. W niniejszym artykule podpowiemy jakie środki zapobiegawcze zastosować, aby zminimalizować ryzyko przerwy w działaniu Państwa witryn oraz poczty internetowej.

, 4 minuty czytania
czytaj

Jak dodać swoją stronę do Google?

Jeżeli nasza strona WWW jest już gotowa i podpięta pod hosting, możemy zgłosić ją do wyszukiwarki Google. Pierwsza wizyta robota Google na naszej witrynie zazwyczaj ma miejsce po 1-2 dniach od zgłoszenia, natomiast widoczność w wynikach wyszukiwania po kolejnych 2-3 dniach. Istnieją trzy sposoby, aby zgłosić swoją witrynę do wyświetlania w wyszukiwarce. Można (a nawet warto) wykorzystać wszystkie jednocześnie.

, 3 minuty czytania
czytaj

6 rzeczy, które warto sprawdzić przed zakupem hostingu

W jaki sposób podejść do zakupu hostingu, aby nie narobić sobie dodatkowych problemów? Przede wszystkim należy znać wymagania naszej witryny, oraz skorzystać z okresu testowego, jaki oferuje dostawca. W niniejszym artykule opiszemy co należy wiedzieć o swojej witrynie przed zakupem usługi hostingowej, oraz w jaki sposób się tego dowiedzieć.

, 7 minut czytania
czytaj

SSH - bezpieczny dostęp do powłoki systemowej

SSH (ang. Secure Shell) to protokół umożliwiający bezpieczny dostęp do powłoki systemowej. Jako, że oferujemy SSH do wszystkich naszych kont bez dodatkowych opłat, niniejszym wpisem pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z tą opcją, dzięki której możemy przyspieszyć operacje dokonywane na koncie hostingowym.

, 7 minut czytania
czytaj

10 opcji, które warto ustawić po instalacji konta hostingowego

Opcji na naszym hostingu jest bardzo dużo i początkującym użytkownikom hostingu może być ciężko rozeznać się w jego opcjach. Nie wszyscy także posiadają dostatecznie dużo czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Wychodząc naprzeciw tej grupie klientów, prezentujemy najczęściej używane opcje oraz wybrane przez nas, które warto ustawić, na przykład aby zwiększyć bezpieczeństwo hostingu.

, 5 minut czytania
czytaj

CloudFlare - jak działa i dlaczego warto?

CloudFlare to serwis, który oferuje pośrednictwo między hostingiem a stroną WWW. Pośrednictwo to oferuje szereg zalet, takich jak: zwiększenie wydajności witryny, przyspieszenie ładowania witryny zawierającej wiele elementów graficznych, dodatkowe filtry bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużytego transferu. Jest to także opcja (pod pewnymi warunkami) na ukrycie prawdziwego adresu IP pod którym znajduje się witryna. Gorąco zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania, szczególnie, że w podstawowej wersji jest ono darmowe, a hosting LaoHost.pl jest oficjalnym partnerem serwisu.

, 5 minut czytania
czytaj

8 sposobów, aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny internetowej

O potrzebie zabezpieczania witryn internetowych nie trzeba przekonywać nikogo. Popularność skryptów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak WordPress lub Joomla oraz korzystanie z nich przez osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej sprawia, że ataki na witryny internetowe oparte o tego typu rozwiązania są na porządku dziennym. Filtry bezpieczeństwa naszego hostingu codziennie blokują kilkanaście tysięcy prób najpopularniejszych ataków, jednak nie ma możliwości aby powstrzymać wszystkie, szczególnie te dotyczące najnowszych lub nieznanych luk bezpieczeństwa. Co zrobić, by zabezpieczyć witrynę przed większością ataków?

, 6 minut czytania
czytaj