Blog

Aktualizacja PHP, wdrożenie PHP 8.2

Szanowni Państwo, w dniach 23-27 stycznia 2023 roku planujemy przeprowadzić aktualizację na naszych serwerach. Aktualizacja została zaplanowana w taki sposób, aby nie musieli Państwo wprowadzać żadnych zmian na swoich stronach WWW lub w ich konfiguracji. Prosimy jednak o sprawdzenie działania kluczowych funkcjonalności Państwa witryny.

, 3 minuty czytania, 0 komentarzy
czytaj

Zmiana cennika usług

Chcielibyśmy poinformować Państwa o niezbędnej zmianie cen naszych usług. W ostatnim czasie wszyscy doświadczamy negatywnych skutków wzrostu cen, które przełożyły się także na wzrost kosztów ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń dla programistów i administratorów oraz wynajmu serwerów.

, 1 minuta czytania
czytaj

Co nowego w PHP 8.2

PHP 8.2 to najnowsza wersja języka PHP, która została wydana w grudniu 2022 roku. W porównaniu z poprzednią wersją PHP 8.1, PHP 8.2 zawiera kilka nowych funkcji i ulepszeń.

, 9 minut czytania
czytaj

Aktualizacja DirectAdmin i Roundcube

20 grudnia zaktualizowane zostało oprogramowanie panelu DirectAdmin oraz programu pocztowego Roundcube. Aktualizacja wprowadziła zmianę wyglądu strony logowania do panelu DirectAdmin. Zmiany w konfiguracji Państwa usług nie są wymagane.

, 2 minuty czytania, 0 komentarzy
czytaj

Aktualizacja PHP

Szanowni Państwo, w dniach 16-20 grudnia 2021 roku planujemy przeprowadzić aktualizację na naszych serwerach. Aktualizacja została zaplanowana w taki sposób, aby nie musieli Państwo wprowadzać żadnych zmian na swoich stronach WWW ani w ich konfiguracji. Po zakończeniu aktualizacji prosimy jednak o sprawdzenie działania kluczowych funkcjonalności Państwa witryn.

, 2 minuty czytania
czytaj

Zmiana cennika LaoHost.pl

Szanowni Państwo, sytuacja ekonomiczna zmusza nas do podjęcia niepopularnej decyzji o zwiększeniu cen. Od 1 grudnia 2021 zmieniły się ceny serwerów wirtualnych, serwery VPS oraz certyfikatów SSL. Ceny rejestracji oraz przedłużania domen pozostają bez zmian.

, 1 minuta czytania
czytaj

Czerwiec 2021 - podsumowanie

Czerwiec był miesiącem niezwykle spokojnym nie tylko pod względem liczby aktualizacji ale także pod względem liczby zgłoszeń do naszej obsługi klienta oraz pod względem liczby incydentów bezpieczeństwa.

, 3 minuty czytania, 0 komentarzy
czytaj

Maj 2021 - podsumowanie

Odzyskanie stabilności w dostarczaniu wiadomości na serwery onet.pl, aktualizacje języka skryptowego PHP, serwera poczty przychodzącej oraz biblioteki curl to najważniejsze wydarzenia w maju. Zapraszamy do lektury!

, 3 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2021 - podsumowanie

W kwietniu miała miejsce aktualizacja bazy danych MySQL, filtru antyspamowego oraz antywirusowego na naszej platformie. Zmiany mogą wpływać na działanie stron opartych o najnowszą wersję Joomla.

, 2 minuty czytania
czytaj

Marzec 2021 - podsumowanie

Najważniejszymi wydarzeniami marca były: wprowadzenie szkodliwego kodu do repozytorium języka PHP, które nie wpłynęło na bezpieczeństwo naszej platformy; phishing, który mógł zostać odebrany przez naszych klientów oraz kilka aktualizacji oprogramowania. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem marca 2021.

, 4 minuty czytania
czytaj

Luty 2021 - podsumowanie

W lutym pracowaliśmy nad optymalizacją działania platformy po grudniowo-styczniowej migracji do chmury. Przygotowaliśmy także automatyzację instalacji oprogramowania PrestaShop dla serwerów wirtualnych. Wykonaliśmy także kilka niewielkich aktualizacji oprogramowania.

, 3 minuty czytania
czytaj

Styczeń 2021 - podsumowanie

W styczniu zakończyliśmy wszystkie prace modernizacyjne, które zostały zaplanowane na przełom 2020 i 2021 roku. Zmiany można śmiało nazwać rewolucją. Cała platforma została przeniesiona do chmury, wprowadzone zostały dodatkowe zasady bezpieczeństwa PHP, serwer bazy danych został zaktualizowany do wersji 8.0 a także wprowadzono dziesiątki innych zmian, niewidocznych dla klientów a usprawniające i przyspieszające pracę naszych administratorów.

, 5 minut czytania
czytaj

Szczegóły dotyczące migracji 2020/2021

W dniach 25.12.2020-03.01.2020 odbyła się dwuetapowa migracja serwerów s1.laohost.net, s3.laohost.net, s4.laohost.net i s5.laohost.net do chmury. Aktualizacji uległy także adresy IP serwerów DNS ns1.laohost.net i ns2.laohost.net. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem migracji oraz niezbędnymi zmianami w przypadku niestandardowych konfiguracji.

, 5 minut czytania
czytaj

Zmiany w LaoHost.pl 2020/2021

Na przełomie roku planujemy znaczne zmiany w działaniu serwerów wirtualnych. Wszystkie serwery będą działać w chmurze, wdrożymy także nowe zasady bezpieczeństwa wykonywania skryptów PHP. Zmniejszeniu ulegnie liczba adresów IP dostępnych w ofercie.

, 5 minut czytania
czytaj

Listopad 2020 - podsumowanie

Listopad 2020 był jednym z najspokojniejszych miesięcy w ostatnim czasie. Niewielka liczba aktualizacji pozwoliła nam jeszcze bardziej skupić się na rozwoju naszej platformy.

, 2 minuty czytania
czytaj

Październik 2020 - podsumowanie

W październiku nastąpił szereg aktualizacji, które pozostaną jednak bez zmian dla naszych klientów. Wszystkie aktualizacje zostały wykonane w tle i nie wymagają żadnych dodatkowych działań.

, 4 minuty czytania
czytaj

Wrzesień 2020 - podsumowanie

Wrzesień w LaoHost.pl był spokojny. Zaktualizowany został serwer baz danych MySQL oraz program pocztowy online Roundcube. Żadna z aktualizacji nie wymaga dodatkowych działań po stronie naszych klientów.

, 2 minuty czytania
czytaj

Sierpień 2020 - podsumowanie

Sierpień przyniósł dość dużo aktualizacji, jednak większość z nich dotyczyła poprawek drobnych błędów. Żadna z aktualizacji nie wymaga działań po stronie naszych klientów.

, 3 minuty czytania
czytaj

Lipiec 2020 - podsumowanie

Spóźnione, z powodu sezonu urlopowego, podsumowanie lipca. Był to chyba najspokojniejszy miesiąc w historii LaoHost.pl. Nastąpiła zaledwie jedna aktualizacja oprogramowania.

, 7 minut czytania
czytaj

Czerwiec 2020 - podsumowanie

Czerwiec przyniósł nową opcję raportów bezpieczeństwa dostępną bezpłatnie dla wszystkich serwerów wirtualnych. Uaktualniliśmy także konfigurację serwera poczty SMTP, udoskonaliliśmy zaporę WWW uniemożliwiając rozsyłanie spamu z niezabezpieczonych formularzy WordPress i Joomla oraz zainstalowaliśmy kilka innych innych drobnych aktualizacji.

, 6 minut czytania
czytaj

Nowy system raportów w LaoHost.pl

Do tej pory nasz system powiadomień o zdarzeniach na serwerach wirtualnych był wybiórczy i obejmował jedynie najważniejsze problemy: wygaśnięcie konta oraz przekroczenie limitów. W czerwcu wprowadzamy dla Państwa nowy, kompleksowy system audytu oraz raportowania nawet potencjalnych problemów występujących na koncie. Dzięki temu witryny internetowe oraz poczta elektroniczna hostowane na naszej platformie będą jeszcze bardziej bezpieczne.

, 6 minut czytania
czytaj

Maj 2020 - podsumowanie

Maj 2020 roku nie przyniósł wielu zmian na naszej platformie. Za to w czerwcu planujemy wprowadzenie nowości, która będzie miała ogromne znaczenie dla stabilności działania Państwa witryn oraz ich bezpieczeństwa. Już wkrótce uruchomimy nowy projekt, który będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów korzystających z usługi "serwer wirtualny".

, 4 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2020 - podsumowanie

Nieco spóźnione podsumowanie kwietnia 2020 roku. Najważniejszą nowością jest dostęp do skanera antywirusowego w panelu DirectAdmin. Kwiecień był miesiącem spokojnym, aktualizacje zostały wydane tylko dla trzech elementów naszej platformy.

, 2 minuty czytania
czytaj

Pokonaj wirusy z LaoHost.pl!

Pod koniec marca 2020 udostępniliśmy nowy plugin do panelu DirectAdmin. Umożliwia on przeskanowanie plików na serwerze wirtualnym pod kątem szkodliwego kodu. Pliki zawierający szkodliwy kod i tak są blokowane na naszych serwerach już od wielu lat, jednak opcja ta daje możliwość ich usunięcia oraz zorientowania się czy witryna zawiera luki bezpieczeństwa.

, 7 minut czytania
czytaj

Marzec 2020 - podsumowanie

Nowy dodatek naszego autorstwa został dodany do panelu DirectAdmin, od tej pory możesz przeskanować pliki na Twoim koncie skanerem antywirusowym! Aktualizacja serwera poczty przychodzącej i wychodzącej, biblioteki cURL, interpretera PHP oraz panelu phpMyAdmin.

, 4 minuty czytania
czytaj

15 rzeczy, które możesz zrobić dla swojego komputera podczas kwarantanny

W marcu 2020 roku wiele osób zostało odizolowanych z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2. Ta niecodzienna sytuacja może być dla niektórych niekomfortowa, dla innych będzie to okazja do zrobienia rzeczy, na które nigdy nie mieli czasu wcześniej. Zachęcamy zdecydowanie do tej drugiej postawy. Czas odosobnienia może być idealną okazją aby dodatkowo zadbać o swój komputer.

, 7 minut czytania
czytaj

Luty 2020 - podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem najkrótszego miesiąca w roku - lutego.

, 3 minuty czytania
czytaj

Styczeń 2020 - podsumowanie

Styczeń przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszej platformie. Jednak najważniejszym wydarzeniem jest wprowadzenie nowej usługi: serwerów VPS z preinstalowanym panelem DirectAdmin i pełną administracją przez administratorów LaoHost.pl!

, 4 minuty czytania
czytaj

Grudzień 2019 - podsumowanie

Grudzień był miesiącem spokojnym i nie obfitował w wiele aktualizacji. Wydarzeniem miesiąca było zdecydowanie wprowadzenie PHP w wersji 7.4.

, 2 minuty czytania
czytaj

Podsumowanie roku 2019

Mogą mieć Państwo wrażenie, że w LaoHost.pl nie dzieje się zbyt wiele ale to nie jest prawda. Każdego tygodnia dokonujemy aktualizacji oprogramowania naszej platformy, łatamy samodzielnie lub instalujemy poprawki drobnych błędów oraz mniejszych i większych luk bezpieczeństwa. Staramy się, aby Państwa strony internetowe oraz poczta elektroniczna działały płynnie i nieprzerwanie. Oto lista najważniejszych zmian w minionym roku.

, 4 minuty czytania
czytaj

Listopad 2019 - podsumowanie

Listopad przyniósł mnóstwo aktualizacji oprogramowania działającego na naszej platformie, obsługującego Państwa usługi. Dzięki nim strony internetowe, bazy danych oraz poczta elektroniczna mogą działać jeszcze szybciej, jeszcze stabilniej i jeszcze bezpieczniej.

, 5 minut czytania
czytaj

Nowy szablon RoundCube

Dobra wiadomość dla osób, które korzystają z przeglądarkowego klienta poczty RoundCube. Wraz z ostatnią aktualizacją pojawił się nowy szablon o nazwie Elastic. Szablon jest responsywny, co oznacza, że dostosowany jest do wielkości okna w którym jest wyświetlany. Jest zatem przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

, 1 minuta czytania
czytaj

Październik 2019 - podsumowanie

Dobra wiadomość dla klientów, którzy skarżyli się na zbyt częste powiadomienia o wygasających usługach. Od tej pory częstotliwość otrzymywanych przypomnień jest konfigurowalna. CentOS 8 dołączył do dystrybucji możliwych do zainstalowania na naszych serwerach VPS. Jedno hasło do pamiętanie mniej - z poziomu panelu DirectAdmin można się zalogować do phpMyAdmin bez użycia loginu i hasła. W październiku zostało wydanych także klika ważnych aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na naszych maszynach obsługujących serwery wirtualne.

, 4 minuty czytania
czytaj

Wrzesień 2019 - podsumowanie

Co nowego we wrześniu w LaoHost.pl? Przede wszystkim odświeżenie oferty serwerów wirtualnych a więc nowe plany hostingowe w tym hosting bez limitu już od 119 zł brutto/rok. Wrzesień także to mnóstwo aktualizacji oprogramowania, które obsługuje na serwerach strony naszych klientów. Zapraszamy także to zapoznania się z raportem aktywności zapory WWW oraz filtru antyspamowego.

, 5 minut czytania
czytaj

Ile powinna kosztować domena i hosting?

Hosting stron internetowych to usługa oferowana przez tak wiele podmiotów, że można napotkać wszystkie możliwe konfiguracje i przedziały cenowe. Od ofert po kilkaset dolarów miesięcznie (a nawet i więcej), przez oferty taniego hostingu oscylującego w granicach kilkudziesięciu złotych za rok, do propozycji gdzie nie będziemy zobowiązani wydać nawet złotówki. Z jakich ofert warto korzystać? Czy dobry hosting musi kosztować duże pieniądze? Przyjrzyjmy się bliżej cenom usług hostingowych oraz rejestracji domen.

, 7 minut czytania
czytaj

Sierpień 2019 - podsumowanie

W sierpniu wdrożyliśmy nowy szablon panelu DirectAdmin o nazwie Evolution, uzyskując tym samym bardziej nowoczesny wygląd oraz użyteczność. Pojawiła się również nowa dystrybucja Debian 10 dla serwerów VPS. Sierpień przyniósł także sporo poprawek bezpieczeństwa oraz błędów w oprogramowaniu z którego korzystamy na naszych serwerach.

, 5 minut czytania
czytaj

LaoHost.pl przechodzi na Evolution!

Nowoczesny, responsywny i intuicyjny szablon panelu DirectAdmin już w LaoHost.pl! W tym tygodniu wszystkie nowe konta będą zakładane domyślnie z szablonem "Evolution". Zmieni się także domyślna strona logowania do panelu. Dla istniejących już serwerów wirtualnych domyślnym szablonem pozostanie wysłużony "Enhanced", jednak w każdej chwili można samodzielnie przełączyć się na Evolution w ustawieniach konta.

, 4 minuty czytania, 3 komentarze
czytaj

Lipiec 2019

Lipiec 2019 to mnóstwo aktualizacji, w tym aktualizacji bezpieczeństwa, intuicyjne moduły DirectAdmin oraz możliwość uzyskania umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych także dla serwerów VPS.

, 5 minut czytania
czytaj

Czerwiec 2019 - podsumowanie

Faktury z tłumaczeniem, aktualizacje błędów i bezpieczeństwa oraz aktywność zapory WWW - głównie takimi wydarzeniami wyróżnił się czerwiec.

, 3 minuty czytania
czytaj

Maj 2019 - podsumowanie

Najważniejszymi wydarzeniami miesiąca były zmiana siedziby firmy, wprowadzenie nowej oferty serwerów VPS w chmurze opartych o technologię KVM oraz aktualizacja filtrów antyspamowych.

, 4 minuty czytania
czytaj

Kwiecień 2019 - podsumowanie

Kwiecień był spokojnym miesiącem. Zainstalowaliśmy kilka aktualizacji oprogramowania oraz wprowadziliśmy drobne usprawnienia. Liczba zablokowanych ataków na witryny internetowe była mniejsza niż w ubiegłym miesiącu. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem aktualizacji i zmian.

, 6 minut czytania
czytaj

Kopie zapasowe - jak to u nas działa?

Kopie zapasowa to najważniejsza część platformy hostingowej odpowiadająca za bezpieczeństwo danych. Posiadamy autorski system na niezależnych serwerach, który pozwala na przechowywanie kopii zapasowych z kilku-kilkunastu ostatnich dni. System opiera się na mechaniźmie kopii przyrostowych i jest naszą dumą - wprowadziliśmy go jako jedni z pierwszych w Polsce!

, 7 minut czytania
czytaj

3 najczęstsze przyczyny incydentów bezpieczeństwa w naszej platformie

Cyberbezpieczeństwo to problem realny a nie wirtualny. Miesięcznie odnotowujemy kilka incydentów bezpieczeństwa w naszym systemie. Dowiedz się jakie są ich najczęstsze przyczyny oraz co możesz zrobić, aby Twoja witryna internetowa i skrzynka pocztowa były bezpieczniejsze.

, 7 minut czytania
czytaj

Marzec 2019 - podsumowanie

Marzec to przede wszystkim wprowadzenie możliwości przeprowadzenia cesji bezpośrednio w panelu klienta. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się sprzedać lub przekazać swoje domeny, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usprawnienia tego procesu.

, 7 minut czytania
czytaj

Minimalizacja telefonu

Czujesz, że Twój smartfon więcej ci zabiera, niż daje? Chcesz, odzyskać kontrolę nad swoim telefonem? Jak pokonać uzależnienie od Facbooka i Instagramu? Dlaczego warto to zrobić i jak to zrobić?

, 8 minut czytania
czytaj

Przegląd ciekawych pytań, które zadali nam nasi klienci

Jakie są skutki nieopłacenia serwera wirtualnego? Czy można zabezpieczyć certyfikatem SSL połączenie z serwerem, który takiego zabezpieczenia nie oferuje? Jakie są ograniczenia konfiguracji PHP w pliku .htaccess oraz jakie są dobre praktyki przy korzystaniu z bazy danych MySQL.

, 7 minut czytania
czytaj

Co to jest propagacja DNS?

Propagacja DNS to czas potrzebny na rozpowszechnienie konfiguracji DNS w sieci internet. Ustawienia te nie są widoczne od razu, a nawet jest możliwe, że dwie osoby odwiedzające domenę będą uzyskiwać inne ustawienia DNS w tym samym czasie.

, 3 minuty czytania
czytaj

Luty 2019 - co nowego?

Podsumowanie lutego 2019 roku na naszej platformie hostingowej. Przegląd aktualizacji, raporty naszych mechanizmów bezpieczeństwa. Najważniejsza zmiana w lutym to pojawienie się na naszych serwerach wersji PHP 7.3. Nowa gałąź zawiera nowe opcje, funkcjonalności, poprawki bezpieczeństwa oraz usprawnienia wydajności.

, 3 minuty czytania
czytaj

Jak przygotować swoją witrynę do RODO?

Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r. Jak przygotować swoją witrynę do najnowszych przepisów? Postaramy się wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku.

, 4 minuty czytania
czytaj

Jak ukryć adres IP witryny internetowej?

Ukrywanie adresu IP nie jest szczególnie zalecanym krokiem bezpieczeństwa, jest opcją raczej dla osób, które wymagają dodatkowych i niestandarowych zabezpieczeń witryny internetowej. Bez ukrycia adresu IP każdy może bez problemu dowiedzieć się na jakim serwerze jest umieszczona strona oraz kto jest dostawcą hostingu. Im więcej informacji o naszej witrynie posiadają potencjalni atakujący, tym więcej mają możliwości uzyskania nieautoryzowanego dostępu do witryny.

, 3 minuty czytania
czytaj

Jak zapewnić ciągłość działania strony internetowej?

Wiele osób uważa, że jeżeli kupią dobry hosting, nic już nie zakłóci działania ich strony internetowej. Niestety, mniejsze lub większe zaniedbania powodują, że nasza witryna może nieoczekiwanie przestać działać. W niniejszym artykule podpowiemy jakie środki zapobiegawcze zastosować, aby zminimalizować ryzyko przerwy w działaniu Państwa witryn oraz poczty internetowej.

, 4 minuty czytania
czytaj

Jak dodać swoją stronę do Google?

Jeżeli nasza strona WWW jest już gotowa i podpięta pod hosting, możemy zgłosić ją do wyszukiwarki Google. Pierwsza wizyta robota Google na naszej witrynie zazwyczaj ma miejsce po 1-2 dniach od zgłoszenia, natomiast widoczność w wynikach wyszukiwania po kolejnych 2-3 dniach. Istnieją trzy sposoby, aby zgłosić swoją witrynę do wyświetlania w wyszukiwarce. Można (a nawet warto) wykorzystać wszystkie jednocześnie.

, 3 minuty czytania
czytaj

6 rzeczy, które warto sprawdzić przed zakupem hostingu

W jaki sposób podejść do zakupu hostingu, aby nie narobić sobie dodatkowych problemów? Przede wszystkim należy znać wymagania naszej witryny, oraz skorzystać z okresu testowego, jaki oferuje dostawca. W niniejszym artykule opiszemy co należy wiedzieć o swojej witrynie przed zakupem usługi hostingowej, oraz w jaki sposób się tego dowiedzieć.

, 7 minut czytania
czytaj

SSH - bezpieczny dostęp do powłoki systemowej

SSH (ang. Secure Shell) to protokół umożliwiający bezpieczny dostęp do powłoki systemowej. Jako, że oferujemy SSH do wszystkich naszych kont bez dodatkowych opłat, niniejszym wpisem pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z tą opcją, dzięki której możemy przyspieszyć operacje dokonywane na koncie hostingowym.

, 7 minut czytania
czytaj

10 opcji, które warto ustawić po instalacji konta hostingowego

Opcji na naszym hostingu jest bardzo dużo i początkującym użytkownikom hostingu może być ciężko rozeznać się w jego opcjach. Nie wszyscy także posiadają dostatecznie dużo czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Wychodząc naprzeciw tej grupie klientów, prezentujemy najczęściej używane opcje oraz wybrane przez nas, które warto ustawić, na przykład aby zwiększyć bezpieczeństwo hostingu.

, 5 minut czytania
czytaj

CloudFlare - jak działa i dlaczego warto?

CloudFlare to serwis, który oferuje pośrednictwo między hostingiem a stroną WWW. Pośrednictwo to oferuje szereg zalet, takich jak: zwiększenie wydajności witryny, przyspieszenie ładowania witryny zawierającej wiele elementów graficznych, dodatkowe filtry bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużytego transferu. Jest to także opcja (pod pewnymi warunkami) na ukrycie prawdziwego adresu IP pod którym znajduje się witryna. Gorąco zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania, szczególnie, że w podstawowej wersji jest ono darmowe, a hosting LaoHost.pl jest oficjalnym partnerem serwisu.

, 5 minut czytania
czytaj

8 sposobów, aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny internetowej

O potrzebie zabezpieczania witryn internetowych nie trzeba przekonywać nikogo. Popularność skryptów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak WordPress lub Joomla oraz korzystanie z nich przez osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej sprawia, że ataki na witryny internetowe oparte o tego typu rozwiązania są na porządku dziennym. Filtry bezpieczeństwa naszego hostingu codziennie blokują kilkanaście tysięcy prób najpopularniejszych ataków, jednak nie ma możliwości aby powstrzymać wszystkie, szczególnie te dotyczące najnowszych lub nieznanych luk bezpieczeństwa. Co zrobić, by zabezpieczyć witrynę przed większością ataków?

, 6 minut czytania
czytaj