Pomoc

Podpinanie domeny

Jeśli domena, którą chcemy podpiąć pod hosting LaoHost.pl nie jest domeną domyślną, którą podaliśmy przy rejestracji serwera wirtualnego, pierwszym krokiem jest dodanie domeny do panelu DirectAdmin. Po zalogowaniu do panelu wybieramy opcję "Konfiguracja domen" lub "Administracja domenami" i "Dodaj następną domenę", następnie wypełniamy pola wg swoich wymagań.

Po dodaniu domeny do panelu DirectAdmin, na koncie zostanie utworzony katalog

/domains/domena.pl/public_html

w którym należy zamieścić pliki witryny.

Aby domena wskazywała na nasz hosting, należy zmienić adresy DNS u rejestratora domeny na:

ns1.laohost.net ns2.laohost.net

Każdy rejestrator posiada inny panel do zarządzania domeną - dlatego o pomoc w kwestii zmiany wpisów DNS prosimy zwracać się do rejestratora domeny. Propagacja nowych adresów DNS może trwać nawet ponad 24 godziny, bardzo prosimy o nie zgłaszanie nam przed upływem tego czasu problemów z działaniem domeny.

Możliwe problemy

Domena może jeszcze przez kilkanaście godzin (w skrajnych przypadkach powyżej 24h) wskazywać na stary hosting. Jest to zachowanie zupełnie normalne - wynika z budowy światowego systemu DNS.

Jeśli próbują Państwo podpiąć domenę IDN (zawierającą na przykład polskie znaki diakrytyczne), prosimy o postępowanie zgodnie z opisem dodawania domen IDN.

Instrukcja dla szablonu Evolution

Krok 1

Krok 1

Krok 2

Krok 2

Krok 3

Krok 3

Krok 4

Krok 4

Usuwanie domeny

Krok 5

Oceń przydatność: