Pomoc

Przeniesienie domeny od innego rejestratora

Jak przenieść domenę?

Aby przenieść w pełni obsługę domeny do LaoHost i mieć możliwość jej opłacania w LaoHost, należy w pierwszej kolejności uzyskać kod AuthInfo u obecnego rejestratora domeny.

Następnie należy rozpocząć procedurę transferu domeny od innego rejestratora i postępować zgodnie z komunikatami. Link do procedury dostępny jest na stronie głównej panelu klienta, po zalogowaniu się.

Na adres e-mail przypisany do domeny u poprzedniego rejestratora zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Aby potwierdzić transfer, należy przejść pod wskazany w wiadomości link.

Zasady transferu domen polskich

Transfer domen polskich (także regionalnych i funkcjonalnych) jest bezpłatny i jest przeprowadzany w ciągu 24 godzin od zakończenia procedury w panelu LaoHost, jeżeli są spełnione następujące warunki:

  • kod AuthInfo jest prawidłowy
  • domena została zarejestrowana/odnowiona/przetransferowana później niż w ciągu ostatnich 21 dni
  • do wygaśnięcia domeny pozostało więcej niż 7 dni

Zasady transferu domen globalnych i europejskich

Transferowi domen towarzyszyć musi zawsze odnowienie domeny o 1 rok licząc od daty wygaśnięcia domeny. Koszt odnowienia jest identyczny jak w przypadku standardowego odnowienia domeny. Domena zostanie przetransferowana w ciągu 7 dni roboczych od przekazania podczas procedury domeny poprawnego kodu AuthInfo. Data ważności domeny zostanie przedłużona o rok. Transfer domen jest możliwy nie później niż na 14 dni przed wygaśnięciem domeny i nie wcześniej niż 60 dni od rejestracji lub ostatniego odnowienia/transferu.

Oceń przydatność: