Pomoc

Instalacja certyfikatu SSL

Co jest potrzebne?

Do instalacji niezbędne są:

  • kod klucza prywatnego - jest tworzony podczas generowania kodu CSR i powinien być zapisany w bezpiecznym miejscu
  • kod certyfikatu domeny - jest wysyłany przez centrum certyfikacji na adres e-mail podany podczas składania zamówienia
  • kod certyfikatu CA - jest wysyłany przez centrum certyfikacji naadres e-mail podany poczas składania zamówienia

Kod certyfikatu domeny i certyfikatu CA dla certyfikatów SSL zakupionych w LaoHost.pl można odczytać także w "informacjach i opcjach" (link na liście usług w panelu klienta).

Instalacja

Logujemy się do panelu DirectAdmin i przechodzimy do opcji "Certyfkaty SSL" dostępnej w sekcji "Opcje zaawansowane".

Zaznaczamy opcję "Wklej wstępnie wygenerowany klucz i certyfikat". Następnie w pole tekstowe wklejamy kod klucza i certyfikatu jeden pod drugim. Ważne jest, aby wkleić całość kodu razem z pierwszą i ostatnią linijką. Warto zwrócić uwagę, czy skopiował się pierwszy i ostatni myślnik kodu - jest to bardzo popularny błąd. Następnie należy wybrać opcję "Zapisz".

Kolejnym krokiem jest zapisanie kodu certyfikatu CA. W tym celu klikamy na link "kliknij" dostępny pod formularzem certyfikatu SSL. Również prosimy o dokładne skopiowanie kodu.

Ostatnim etapem jest włączenie obsługi SSL dla domeny. W tym celu przechodzimy do "Konfiguracja domen/Administracja domenami" i wybieramy domenę. Następnie zaznaczamy opcję "Bezpieczny SSL" oraz wybieramy opcję "użyj katalogu private_html" jeżeli chcemy mieć inną zawartość pod adresami HTTP i HTTPS, do tego katalogu należy wgrać pliki witryny. Jeżeli chcemy, aby pod HTTP i HTTPS była ta sama zawartość, zaznaczamy opcję "użyj dowiązania symbolicznego". Użycie tej opcji spowoduje usunięcie zawartości katalogu "private_html" i utworzenie dowiązania symbolicznego do katalogu "public_html", w którym należy zamieścić pliki witryny.

Obsługa HTTPS będzie włączona w ciągu minuty od włączenia powyższej opcji.

Oceń przydatność: