Pomoc

Błąd 403 lub 500

Jeśli na stronie pojawiają się błędy, należy w pierwszej kolejności zapoznać się ze szczegółowym komunikatem błędu, który znajdziemy w logach serwera. Logi błędów można pobrać w panelu DirectAdmin (dział "Twoje konto" - "Podsumowanie/Statystyki/Logi" - "Logi błędów Apache").

Możliwe przyczyny błędu 403

przyczyna błędu przykładowa treść logu rozwiązanie
zbyt małe uprawnienia do plików lub katalogów Insufficient permissions Nadanie prawidłowych uprawnień (755 dla katalogów i 644 dla plików) za pomocą klienta FTP lub menedżera plików w DirectAdmin.
brak pliku index.php lub index.html w katalogu Directory index forbidden Utworzenie pliku index.php lub index.html, zmiana nazwy pliku głównego na jedną z powyższych, umieszczenie w pliku .htaccess wpisu Options +Indexes jeśli chcemy włączyć listing plików w katalogu, umieszczenie w pliku .htaccess wpisu DirectoryIndex nazwa_pliku.html aby wymusić inną nazwę pliku domyślnego.
żądanie zablokowane przez moduł ModSecurity zwiększający bezpieczeństwo hostingu ModSecurity: Access denied with code 403 Wyłączenie reguły lub całego modułu zabezpieczenia ModSecurity
przekroczony timeout serwera Failed to read bucket: The timeout specified has expired Modyfikacja skryptu w taki sposób, aby czas jego wykonywania nie przekraczał 120 sekund.

Możliwe przyczyny błędu 500

przyczyna błędu przykładowa treść logu rozwiązanie
nieprawidłowe wpisy w pliku .htaccess Invalid command Usunięcie nieprawidłowych wpisów (najczęściej są to wpisy zaczynające się od php_flag, błędy składniowe lub wywoływanie opcji, które nie są dostepne na naszych serwerach).
konflikt plików .htaccess Request exceeded the limit of 10 internal redirects (możliwe są także inne błędy w logach) Jeśli błąd 500 dotyczy subdomeny - najprawdopodobniej zachodzi konflikt subdomeny z plikiem .htaccess znajdującym się w katalogu nadrzędnym - rozwiązaniem problemu będzie dodanie subdomeny do panelu jako domeny.
zbyt duże uprawnienia do plików i katalogów file/directory is writeable by group/others Nadanie prawidłowych uprawnień (755 dla katalogów i 644 dla plików) za pomocą klienta FTP lub menedżera plików w DirectAdmin. Na serwerach LaoHost nigdy nie zachodzi potrzeba nadawania wyższych uprawnień, skrypty są wykonywane z uprawnieniami użytkownika, katalogi posiadają więc możliwość zapisu plików.
przekroczony timeout serwera Script timed out Modyfikacja skryptu w taki sposób, aby czas jego wykonywania nie przekraczał 120 sekund.

Brak błędu w logach

Jeśli błąd nie jest dostępny w logach, domena prawdopodobnie nie wskazuje na nasz hosting. Prosimy o sprawdzenie ustawień DNS u rejestratora domeny oraz uwzględnienie czasu potrzebnego na propagację nowych ustawień w domenach (do 30 godzin).

Oceń przydatność: