» Blog » Porady

Porady

Co nowego w PHP 8.2

PHP 8.2 to najnowsza wersja języka PHP, która została wydana w grudniu 2022 roku. W porównaniu z poprzednią wersją PHP 8.1, PHP 8.2 zawiera kilka nowych funkcji i ulepszeń.

, 9 minut czytania
czytaj

Pokonaj wirusy z LaoHost.pl!

Pod koniec marca 2020 udostępniliśmy nowy plugin do panelu DirectAdmin. Umożliwia on przeskanowanie plików na serwerze wirtualnym pod kątem szkodliwego kodu. Pliki zawierający szkodliwy kod i tak są blokowane na naszych serwerach już od wielu lat, jednak opcja ta daje możliwość ich usunięcia oraz zorientowania się czy witryna zawiera luki bezpieczeństwa.

, 7 minut czytania
czytaj

15 rzeczy, które możesz zrobić dla swojego komputera podczas kwarantanny

W marcu 2020 roku wiele osób zostało odizolowanych z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2. Ta niecodzienna sytuacja może być dla niektórych niekomfortowa, dla innych będzie to okazja do zrobienia rzeczy, na które nigdy nie mieli czasu wcześniej. Zachęcamy zdecydowanie do tej drugiej postawy. Czas odosobnienia może być idealną okazją aby dodatkowo zadbać o swój komputer.

, 7 minut czytania
czytaj

Ile powinna kosztować domena i hosting?

Hosting stron internetowych to usługa oferowana przez tak wiele podmiotów, że można napotkać wszystkie możliwe konfiguracje i przedziały cenowe. Od ofert po kilkaset dolarów miesięcznie (a nawet i więcej), przez oferty taniego hostingu oscylującego w granicach kilkudziesięciu złotych za rok, do propozycji gdzie nie będziemy zobowiązani wydać nawet złotówki. Z jakich ofert warto korzystać? Czy dobry hosting musi kosztować duże pieniądze? Przyjrzyjmy się bliżej cenom usług hostingowych oraz rejestracji domen.

, 7 minut czytania
czytaj

Minimalizacja telefonu

Czujesz, że Twój smartfon więcej ci zabiera, niż daje? Chcesz, odzyskać kontrolę nad swoim telefonem? Jak pokonać uzależnienie od Facbooka i Instagramu? Dlaczego warto to zrobić i jak to zrobić?

, 8 minut czytania
czytaj

Przegląd ciekawych pytań, które zadali nam nasi klienci

Jakie są skutki nieopłacenia serwera wirtualnego? Czy można zabezpieczyć certyfikatem SSL połączenie z serwerem, który takiego zabezpieczenia nie oferuje? Jakie są ograniczenia konfiguracji PHP w pliku .htaccess oraz jakie są dobre praktyki przy korzystaniu z bazy danych MySQL.

, 7 minut czytania
czytaj

Co to jest propagacja DNS?

Propagacja DNS to czas potrzebny na rozpowszechnienie konfiguracji DNS w sieci internet. Ustawienia te nie są widoczne od razu, a nawet jest możliwe, że dwie osoby odwiedzające domenę będą uzyskiwać inne ustawienia DNS w tym samym czasie.

, 3 minuty czytania
czytaj

Jak przygotować swoją witrynę do RODO?

Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r. Jak przygotować swoją witrynę do najnowszych przepisów? Postaramy się wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku.

, 4 minuty czytania
czytaj

Jak zapewnić ciągłość działania strony internetowej?

Wiele osób uważa, że jeżeli kupią dobry hosting, nic już nie zakłóci działania ich strony internetowej. Niestety, mniejsze lub większe zaniedbania powodują, że nasza witryna może nieoczekiwanie przestać działać. W niniejszym artykule podpowiemy jakie środki zapobiegawcze zastosować, aby zminimalizować ryzyko przerwy w działaniu Państwa witryn oraz poczty internetowej.

, 4 minuty czytania
czytaj

SSH - bezpieczny dostęp do powłoki systemowej

SSH (ang. Secure Shell) to protokół umożliwiający bezpieczny dostęp do powłoki systemowej. Jako, że oferujemy SSH do wszystkich naszych kont bez dodatkowych opłat, niniejszym wpisem pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z tą opcją, dzięki której możemy przyspieszyć operacje dokonywane na koncie hostingowym.

, 7 minut czytania
czytaj

10 opcji, które warto ustawić po instalacji konta hostingowego

Opcji na naszym hostingu jest bardzo dużo i początkującym użytkownikom hostingu może być ciężko rozeznać się w jego opcjach. Nie wszyscy także posiadają dostatecznie dużo czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Wychodząc naprzeciw tej grupie klientów, prezentujemy najczęściej używane opcje oraz wybrane przez nas, które warto ustawić, na przykład aby zwiększyć bezpieczeństwo hostingu.

, 5 minut czytania
czytaj

CloudFlare - jak działa i dlaczego warto?

CloudFlare to serwis, który oferuje pośrednictwo między hostingiem a stroną WWW. Pośrednictwo to oferuje szereg zalet, takich jak: zwiększenie wydajności witryny, przyspieszenie ładowania witryny zawierającej wiele elementów graficznych, dodatkowe filtry bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużytego transferu. Jest to także opcja (pod pewnymi warunkami) na ukrycie prawdziwego adresu IP pod którym znajduje się witryna. Gorąco zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania, szczególnie, że w podstawowej wersji jest ono darmowe, a hosting LaoHost.pl jest oficjalnym partnerem serwisu.

, 5 minut czytania
czytaj

8 sposobów, aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny internetowej

O potrzebie zabezpieczania witryn internetowych nie trzeba przekonywać nikogo. Popularność skryptów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak WordPress lub Joomla oraz korzystanie z nich przez osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej sprawia, że ataki na witryny internetowe oparte o tego typu rozwiązania są na porządku dziennym. Filtry bezpieczeństwa naszego hostingu codziennie blokują kilkanaście tysięcy prób najpopularniejszych ataków, jednak nie ma możliwości aby powstrzymać wszystkie, szczególnie te dotyczące najnowszych lub nieznanych luk bezpieczeństwa. Co zrobić, by zabezpieczyć witrynę przed większością ataków?

, 6 minut czytania
czytaj