Pomoc

Strona nie działa

Przedstawiamy poniżej najczęściej występujące problemy, z powodu których Państwa strony nie działają lub przestają się wyświetlać.

Koniec ważności konta lub domeny

Jeśli posiadają Państwo nieaktualny adres e-mail w panelu klienta, można łatwo przegapić termin ważności domeny lub hostingu. Terminy ważności można sprawdzić po zalogowaniu się do panelu klienta, na liście usług.

Brak rejestracji domeny

Jeśli domena nie została opłacona, nie będzie działać. Status usługi można sprawdzić w panelu klienta, na liście usług. Status "zarezerwowana" oznacza jedynie, że w okresie rezerwacji nikt nie może zakupić danej domeny. Domeny nie są objęte okresem testowym, aby przetestować działanie domeny przed jej zakupem należy skorzystać z dwóch możliwych opcji.

Brak propagacji DNS

Budowa światowego systemu DNS opiera się na wielokrotnym buforowaniu danych domen, w związku z tym nowe domeny lub modyfikacja istniejących mogą być widoczne dopiero w ciągu 48 godzin od rejestracji lub zastosowania zmian. W praktyce ten okres trwa od kilku minut do kilku godzin.

Nieprawidłowe adresy DNS

Rejestracja domeny u innego rejestratora wymaga podania naszych adresów DNS. Prawidłowe adresy DNS dla swojego konta można odczytać w panelu klienta, pod linkiem "informacje i opcje" na liście usług. Prosimy pamiętać o tym, że propagacja nowych ustawień może trwać nawet do 48 godzin (w praktyce rzadko trwa to dłużej niż kilka godzin).

Pliki witryny zostały umieszczone w nieprawidłowym katalogu

Prosimy o sprawdzenie, czy pliki zostały umieszczone w prawidłowym katalogu.

Plik index.html lub index.php nie istnieje

Domyślnie wczytywanym plikiem, gdy w przeglądarce jest podawana tylko domena lub katalog jest plik index.html lub index.php. Jeśli żaden z tych plików nie istnieje, serwer zgłosi błąd 403.

Uprawnienia plików

Na naszych serwerach nie zachodzi potrzeba zmian uprawnień do plików i katalogów, ponieważ skrypty są wykonywane z uprawnieniami właściciela konta. Jeśli przyznamy zbyt małe prawa zostanie zgłoszony błąd 403, jeśli zbyt wysokie - błąd 500. Prawidłowe uprawnienia w katalogu public_html to 644 dla plików i 755 dla katalogów.

Błędne wpisy w pliku .htaccess

Jeśli plik .htaccess (może znajdować się w katalogu public_html, zawiera dodatkowe instrukcje dla serwera HTTP) zawiera błędne lub niedozwolone wpisy (np. rozpoczynajace się od php_flag) - serwer zgłasza błąd 500.

Nieudane próby logowania

Jeśli podjęli Państwo w krótkim czasie kilka nieudanych prób logowania do serwera FTP, SSH lub pocztowego, serwer automatycznie zablokuje dostęp do adresu IP z którego następowały próby. Blokada trwa 10 minut.

Awaria na serwerze

Prosimy o sprawdzenie na stronie statusów serwerów, czy nie trwa już interwencja na serwerze. Jeśli przy informacji "nie działa" jest informacja o rozpoczętej interwencji prosimy o niezgłaszanie nam już awarii.

Oceń przydatność: